Bécsi klasszikusokkal nyitja az évet a Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Mozart, a bécsi klasszikus, Massenet, a romantikus és Schönberg, az utóromantikus szerző műveit szólaltatja meg a Nemzeti Filharmonikus Zenekar január 20-án, a Zeneakadémián.
A hangversenyt nyitó kompozíció, Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) tizenhárom hangszerre írt B-dúr szerenádja – vagy ahogyan gyakran nevezik, a Gran Partita – különleges hatást kelt egy szimfonikus koncert műsorán, hiszen két oboa, két klarinét, két basszetkürt, négy kürt és két fagott mellett csupán egyetlen nagybőgő képviseli benne a vonósokat, a darab tehát nagyszerű lehetőséget kínál arra, hogy előtérbe lépjenek benne a zenekar fúvósai.
A romantikus Jules Massenet (1842–1912) Le dernier sommeil de la Vierge – A Szűz utolsó álma – című darabja igazi különlegesség. A zenekari tétel a főként operáiról ismert francia szerző La Vierge (A szűz) című oratóriumának (a pontos műfajmegjelölés légende sacrée, azaz szent legenda) legnépszerűbb részlete.
Végül a program záró száma, Arnold Schönberg (1874–1951) Verklärte Nacht (Megdicsőült éj) című szimfonikus költeménye a német költő, Richard Dehmel (1863–1921) azonos című versének inspirációja nyomán egy nő és egy férfi párbeszédét jeleníti meg a zene hangjaival.