Hirosima fái
A Hirosimába telepített fák nagy része a tengerentúlról, vagy Japán más részeiről adományként érkezett. Vannak azonban a mai napig életben levő fák, melyek már a bombázás idején is a város területén voltak. Elszenesedve és megtörten, de túlélték a bombázást, és lassan meg is gyógyultak.
A háború után 55 helyszínen őriztek meg ilyen fákat a robbanás 2 kilométeres epicentrumán belül. Ezeket hivatalosan is az atombomba támadást túlélő fákként regisztrálták. A robbanás középpontjától 370 méterre állt egy szomorúfűz. Az eredeti fa megsemmisült, a gyökerei életben maradtak, és új hajtások nőttek ki belőlük. A másik szomorúfűz 450 méterre volt az epicentrumtól a Seishonen kulturális központ és a baseball stadion mellett.
Az ilyen fát „Hibaku Jumoku”-nak, azaz túlélő fának nevezik. Hirosima város önkormányzata szerint 32 fafajta 170 egyede tartozik a túlélő fák közé, melyeket névtáblával láttak el.
A fák Hirosima város önkormányzatának védelmét élvezik. Magjaikat a város és lakói megosztják Japán és más tengeren túli országok polgáraival, így ezeknek a fáknak a leszármazottjai már az egész világon elterjedtek.